Uut ja põnevat

Tõrva turism

Euroopa Saunamaraton Otepääl tuleb taas, seekord ka Tõrva!

Nagu suurtele spordisündmustele omane, toimub saunamaraton sellel aastal esmakordselt kahepäevasena. Saunamaratoonlased teevad 17. veebruaril peaproovi Tõrvas.

Date 10. jaan. 2023
Read moreLoe edasi

Talvekuurort Tõrva: suusa- ja mootorsaanirajad, mäesuusakeskused kiviga visata 

Aktiivse talispordipuhkuse saad veeta kuurortlinnas Tõrvas, sest käe-jala juures on valgustatud murdmaarajad ja Eesti parimad mäesuusa- ning mootorsaanikeskused.

Date 7. dets. 2022
Read moreLoe edasi

Viis põhjust, miks tulla talvel Tõrva!

Kuurortlinn Tõrva on leidnud koha paljude perede suveplaanides, kuid järjest enam on kant kogunud tuntust kui mõnus talvepuhkuse sihtkoht

Date 6. dets. 2022
Read moreLoe edasi

Jõuluootuse reis Mulgimaal

Teekonnal külastame Mulgimaa ettevõtjaid, kes jagavad meie oma lugusid, kuidas nad jõulude eel aega iseendale leiavad. Tule Mulgimaale ja lase lugudel ennast rahulikku jõuluaega viia.

Date 7. nov. 2022
Read moreLoe edasi

Tule Tõrva koos lemmikuga – koerte eest hoolitseb Tõrva Koertehotell

Tõrva saad koera muretult kaasa võtta – lemmikloomade eest kannab hoolt Tõrva Koertehotell.

Date 2. nov. 2022
Read moreLoe edasi

Kaasiku talu avab jõulumaa!

Kaasiku talu loomaaed Tõrva vallas Hummulis avab sel korral detsembris jõulumaa

Date 17. okt. 2022
Read moreLoe edasi

Tule tutvuma mulgi kultuuriga Mulgi nädala raames!

Mitmed üritused toimuvad Tõrvas, mida on nimetatud ka Mulgimaa kuurortiks ning on ühtlasi suurim linn kogu Mulgimaal.

Date 4. okt. 2022
Read moreLoe edasi

Zelenskõi sai ilmakaitseks katuse

Tõrva ringristmiku juures kõrguv Volodõmõr Zelenskõi liivaskulptuur on saanud ilmastikuolude eest kaitseks katuse ning pimeduses paremini silmapaistmiseks efektse valgustuse.

Date 3. okt. 2022
Read moreLoe edasi

Sügisene Tõrva ootab külla!

Kuigi Tõrva on tuntud kui ajalooline suvituslinn, tasub Mulgimaale külastusretk ette võtta ka sügisel, sest tegevusi jagub! Sügisesed värvid toovad võrratu vaatemängu ka terviseradadele. Tõrva vallas asub kaks terviserada – Tõrvas ja Hummulis – ning neile jäävad looduslikud vaatamisväärsused on eriti kaunid just sügisesel ajal. Kui soovid Tõrva Terviseraja läbimiseks enam põnevust lisada, siis tasub […]

Date 28. sept. 2022
Read moreLoe edasi

Turismiinfot saab nüüd Tõrva Veemõnulast!

Seoses turismihooaja lõppemisega suletakse Tõrva bussijaamas asunud turismiinfopunkt. Turismiinfo teenust pakub alates 1. septembrist Tõrva Veemõnula. Alates 1. septembrist on Tõrva Veemõnula avatud esmaspäevast neljapäevani 14.00-22.00 ning reedest pühapäevani 10.00-22.00 Turismiinfo teenuse kolimise tõttu on esialgu ajutiselt suletud ka Tõrva Cargo terminal.

Date 1. sept. 2022
Read moreLoe edasi

Tule Tõrva, päriseks!

Tõrva vald avas noorte perede koduprogrammi, mille abil saavad lastega pered üle Eesti soetada soodustingimustel kõikide kommunikatsioonidega kinnistu enda kodu ehitamiseks. Tõrva noorte perede koduprogrammi avavad Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, maaeluminister Urmas Kruuse ning põline tõrvakas, odaviskaja Magnus Kirt, kellele kingitakse uues elamurajoonis esimene krunt. Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul näitas uuringufirmast Norstat tänavu aasta […]

Date 26. aug. 2022
Read moreLoe edasi

Kättemaksukontori detektiivid seiklesid suvituslinnas

Juulikuu nädalavahetusel, mil toimusid Tõrva Tule-Päevad, tõid veelgi rohkem rõõmsat elevust suvituslinna TV3 seriaalist Kättemaksukontor tuntud detektiivid Freya ja Marion. Sügishooaja saabudes näeb Tõrva valla kauneid kohti ja tegusaid inimesi teleekraanilt. Filmimist alustati Helme koobastest, kuhu peategelased pahalase käe läbi sattunud olid, kuid tänu odaviskaja Tanel Laanmäe abile edukalt Tõrva Veemõnulasse jõuavad. Pikkadesse võttepäevadesse mahtusid […]

Date 5. aug. 2022
Read moreLoe edasi

Tõrva vallas on avatud klaverimuuseum

Holdre Lossi Külastuskeskuse ja Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi poolt avati klaverite püsiekspositsioon, kus näeb ligi 30 Eesti meistrite valmistatud või imetlusväärse kultuuriajalooga klaverit.

Date 29. juuli 2022
Read moreLoe edasi

Võimas valgusfestival Tõrva Tulede Öö tõi kokku tuhanded inimesed

Kolmandat korda toimuva valgusfestivali Tõrva Tulede Öö raames süüdati järvel tuhatkond küünalt, pilke püüdis hiigelsuur lõke ja lasersõu ning hilisõhtune rännak viis rahva valgus- ja heliinstallatsioonidega rikastatud jalutuskäigule mööda maalilist Veskijärve.

Date 25. juuli 2022
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevade kaardid

Juuresolevalt kaardilt näed, kus paikneb midagi 23. juuli päeval. Siin näed, kuidas kulgeb valguskunsti- ja muusikarada Tõrva Tulede Ööl. Kaarsilla juurde võivad tekkida ummikud – palume võimalusel vältida selle ületamist.

Date 23. juuli 2022
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevade kava

20.-24. juuli tasub veeta Tõrvas, sest toimumas on legendaarsed Tõrva Tule-Päevad – 5 päeva tulvil eripalgelisi kultuuri-, spordi- ja vabaajasündmusi nii noorele kui vanale, nii suurele kui väikesele.

Date 4. juuli 2022
Read moreLoe edasi

8.-10. juuli veeda Tõrvas!

Suvine nädalavahetus Tõrvas kogu perega ootab Sind! Lastepidu, Terminaatori kontsert, avastusretk Mulgimaal ja palju muud!

Date 1. juuli 2022
Read moreLoe edasi

21. juunil avatakse Vabaduse Park

21. juunil kell 19.00 Tõrva keskväljakul avatav Vabaduse park on ühtlasi toetusavaldus Ukrainale kui ka meeldetuletus Eesti riigi iseseisvumise keerulistest aegadest.

Date 20. juuni 2022
Read moreLoe edasi

Tõrvas valmib liivast viiemeetrine Zelenskõid kujutav vabadussammas

Tõrvas on valmimas viiemeetrine liivaskulptuur, millel on kujutatud Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõid osana kuulsast New Yorki Vabadussambast.

Date 23. mai 2022
Read moreLoe edasi

Taageperas saab sel kevadel näha õide puhkenud lillemerd

Läinud aasta sügisel istutasid Wagenkülli Lossispaa töötajad Taagepera lossikompleksis asuva Pargimaja mäenõlvadele 51 900 kevadist lillesibulat – krookuseid, hüatsinte, nartsisse ja tulpe. Üksteise alla on lilled õitsema läinud: kõigepealt krookused, nüüd ka nartsissid ja tulbid. Lilleilu jätkub terveks kevadeks ja suveks! Looklevalt kulgev lillemeri meenutab voolavat jõesängi, mis kaunistab 1930. aastatel Alar Kotli projekteeritud Pargimaja […]

Date 12. mai 2022
Read moreLoe edasi

Mõisatuur Tõrva vallas

Tõrva vallas, ajaloolises Helme kihelkonnas juba mõisatest puudu ei tule. Tõeline arhitektuuri- ja ajaloohuviline leiab väga omanäolisi mõisaid, mida lähemalt uudistada. Avaldame siinkohal loetelu Tõrva vallas paiknevatest mõisatest, millest kahjuks osad ajahambale jalgu jäänud.  Ala rüütlimõis ja Aitsra (Ala kõrvalmõis) Peahoone on hävinud ja asukohta tähistab vare, millest järeldub, et tegu oli väikeehitusega, tõenäoliselt puidust. […]

Date 9. mai 2022
Read moreLoe edasi

Parimad matkakohad Tõrva vallas

Paljud eestlased otsivad tikutulega taga võimalust minna loodusesse värsket õhku hingama. Seetõttu on tihtipeale suurlinnade lähiümbruse erinevates looduskaunites paikades ja matkaradadel meeletu tunglemine. Tõrva vallas seda muret pole, sest meil on palju looduskauneid kohti, ja isegi kui mõni on ülerahvastatud, saab lihtsa vaevaga leida endale palju privaatsema matkapunkti. Allolevas nimekirjas on välja toodud mõned matkarajad […]

Date 5. mai 2022
Read moreLoe edasi

Puhkamissoovitus Eesti parimalt odaviskajalt Magnus Kirdilt!

Tõrvast pärit Eesti parim odaviskaja Magnus Kirt on lennutanud kodulinna suurele spordiareenile. Magnuse nimi ei vaja ilmselt eraldi tutvustamist – kahekordne Eesti aasta meessportlane, Eesti rekordiomanik odaviskes, 2018. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedali võitja ning 2019. aasta maailmameistrivõistluste hõbeda omanik. Sportlane veedab palju aega enda kodulinnas Tõrvas ning siin on tal välja kujunenud enda lemmikkohad, kus […]

Date 28. apr. 2022
Read moreLoe edasi