Uut ja põnevat

Tõrva turism

Tõrva Loits tuli tagasi võimsalt!

Laupäeval, 20. juulil Tõrva Tule-Päevade kulminatsiooniks olnud Tõrva Loits pakkus suursugust vaatemängu muusikast, tulest ja valgusinstallatsioonidest tuhandetele pealtvaatajatele.

Date 23. juuli 2024
Read moreLoe edasi

Tõrva Loits – KKK + alakaardid

Loe siit enim küsitud küsimusi Tõrva Loitsu kohta!

Date 16. juuli 2024
Read moreLoe edasi

Tule Tõrva Loitsule matkaauto või telgiga!

Vähem kui 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Tõrva keskväljakust, aadressil Spordi 1, Tõrva, asub aiaga piiratud alal karavaniparkla, kus ruumi 56-le karavanile ja telkimisala, kuhu mahub 20 telki.

Date 8. juuli 2024
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevad 2024 kava

17.-21. juuli tasub veeta Tõrvas, sest toimumas on legendaarsed Tõrva Tule-Päevad! Päikeselised suvepäevad tulvil eripalgelisi kultuuri-, spordi- ja vabaajasündmusi nii noorele kui vanale, nii suurele kui väikesele.

Date 1. juuli 2024
Read moreLoe edasi

Tõrva vald sai 14 giidi

Mais ja juunis korraldas Tõrva vald esimese ametliku giidide atesteerimise. Põhjaliku protsessi käigus sooritati teooriaeksam ning läbiti praktiline osa. Edukalt läbisid programmi ja teenisid diplomi 14 giidi, kes said atesteeritud järgnevaks viieks aastaks.

Date 18. juuni 2024
Read moreLoe edasi

Kesk-Eesti väikelinnad, mida näeb vaid hoogu maha võttes

Kesk-Eestis on linnu täpselt nii palju kui pihku mahub ehk kümme. Need väikelinnad on nagu praokil saladused, mida näed kui võtad hoo maha, pöörad peateelt või uudishimulikult peatuses ringi vaatad.

Date 30. mai 2024
Read moreLoe edasi

Tõrva Loits tuleb taas peale kuueaastast pausi suurejoonelise tule-, vee- ja muusikaetendusega

Kuueaastase pausi järel toimub 20. juulil Tõrvas vabaõhuvaatemäng Tõrva Loits. Eesti suurim tule, vee ja muusika sümbioos kannab sel aastal pealkirja Ouroboros, mis on iidne ja müstiline olemuse lõpmatust tähistav sümbol – enda saba õgiv madu.

Date 30. mai 2024
Read moreLoe edasi

Suvituslinn Tõrva koolitab giide

Pärast edukat atesteerimisprotsessi avaldatakse giidide kontaktid Tõrva turismilehel visittorva.ee ning piirkonna huvilised saavad ekskursiooni broneerimiseks võtta nendega otse ühendust.

Date 10. mai 2024
Read moreLoe edasi

Tõrva püstitati olemise lõpmatust sümboliseeriv liivaskulptuur

 Tõrva keskringi kõrvale on valminud hiiglaslik liivaskulptuur, mis on pühendatud 20. juulil toimuvale suve suurüritusele – Tõrva Loitsule.

Date 3. mai 2024
Read moreLoe edasi

Tõrva on giidide otsingul – tasuta atesteerimine!

Turismihooaja algus on ukse ees ning suvituslinn Tõrva on giidide otsinguil, kes tutvustaksid külalistele meie mitmekülgset ja kaunist piirkonda.

Date 3. apr. 2024
Read moreLoe edasi

Klassiga Kesk-Eestisse õppereisile

Tähelepanu õpetajad! Kesk-Eesti muuseumid, töötoad ja väliõppepäevad pakuvad avastusvõimalusi ning teadmisi, muutes igapäevased koolitunnid meeldejäävaks kogemuseks.

Date 27. märts 2024
Read moreLoe edasi

Sisevete festival kutsub Tõrva valla elanikke sadamate programmides kaasa lööma

Neljas Sisevete festival Peipsi järvel, Emajõel ja Võrtsjärvel algab tänavu 29. juunil ja kestab 10. juulini. Festivali käigus seilab paadikolonn ligi 500 kilomeetrisel teekonnal mööda kolme veekogu ning peatub rohkem kui 20 sadamas.

Date 8. märts 2024
Read moreLoe edasi

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl pakub põnevust ka pealtvaatajatele

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl stardib 2024. aastal taaskord kahepäevasena, seekord peetakse suur saunapidu 02.02.-03.02.2024 Otepääl ja Tõrvas. 

Date 31. jaan. 2024
Read moreLoe edasi

Traditsioonist luksuseni: mitmekesine valik saunu Kesk-Eestis, Viljandimaal ja Mulgimaal

Kesk-Eesti piirkonnas on rikkalik valik erinevaid saunu ja viise saunast mõnu tunda – Soome saun, Vene saun, suitsusaun, kilesaun, kümblustünn ja tünnisaun, erinevad elamussaunad, teraapiasaun, saun koos töötoaga, parvsaun Võrtsjärvel, aurusaun, leilisaun, soolasaun, sanaarium – basseiniga või mullivanniga.  

Date 6. dets. 2023
Read moreLoe edasi

Jõulumaagia Tõrvas

Tee oma jõulud eriliseks ja loo unustamatuid mälestusi Tõrvas! Külalislahkes ja armsas Tõrva vallas ootavad Sind erinäolised üritused. Olgu selleks siis hinge paitav jõulukontsert või õdus jõuluõhtusöök kogu perega.

Date 21. nov. 2023
Read moreLoe edasi

Mets tuleb Tõrva!

Kogu pere metsapäev toob 26. augustil Tõrva keskväljakule kuhjaga metsatarkust, põnevaid avastusi ja huvitavat vaatamist kogu perele.

Date 9. aug. 2023
Read moreLoe edasi

Tõrva Kirik-Kammersaali kultuuripäevad pakuvad elamusi kahel nädalavahetusel

Tõrva Kirik-Kammersaali kultuuripäevad toimuvad sel aastal 5.-6. ja 12.-13. augustil. Kultuuripäeva kavasse mahub nii väljasõite, kontserdielamusi kui põnevaid kohtumisi. 

Date 27. juuli 2023
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevad tipnesid suve suurima valgusfestivaliga

Laupäeval, 22. juuli õhtul kogunesid tuhanded inimesed suvituslinnas Tõrvas, et saada osa selle suve suurimast valgusfestivalist Tõrva Tulede Öö. 

Date 24. juuli 2023
Read moreLoe edasi

Tõrva Tulede Öö – info

Lummav valguskunsti- ja muusikarada kauni looduse keskel, kaasakiskuvad hitid Eesti parimatelt artistidelt, atraktsioonidega lasteala, suurepärase valikuga toidutänav, raju pidu munitsipaalööklubis – see on Tõrva Tulede Öö! 

Date 12. juuli 2023
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevad tulevad taas!

19.-23. juuli tasub veeta Tõrvas, sest toimumas on legendaarsed Tõrva Tule-Päevad! Päikeselised suvepäevad tulvil eripalgelisi kultuuri-, spordi- ja vabaajasündmusi nii noorele kui vanale, nii suurele kui väikesele.

Date 4. juuli 2023
Read moreLoe edasi

Mulgi pidasid vastavatud Mulgi Elamuskeskuses suure peo

Laupäeval, 10. juunil toimus mulkide ja kogu Mulgimaa aasta üks tähtsündmus – järjekorras seitsmes Mulgi pidu pealkirjaga „Midrilinnu pesä“.

Date 13. juuni 2023
Read moreLoe edasi

Mulgi Elamuskeskus on avatud!

Enam kui 15 aastat pikisilmi oodatud mulkide au ja uhkus – Mulgi Elamuskeskus – avas oma uksed külastajatele 31. mail ansambli Puuluup kontserdiga.

Date 1. juuni 2023
Read moreLoe edasi

Kauaoodatud Mulgi Elamuskeskus avab uksed 31. mail

Juba rohkem kui 15 aastat pikisilmi oodatud mulkide au ja uhkus – Mulgi Elamuskeskus – avab oma uksed külastajatele 31. mail

Date 31. mai 2023
Read moreLoe edasi

Suvi algab Tõrvas – 3.-4. juunil!

Suve algust tule tähistama suvituslinna Tõrva! Esimene juunikuu nädalavahetus pakub lustimist nii suurtele kui väikestele. 3. juuni, laupäev – Tõrva valla kodukohvikute päev 3. juunil avavad tõrvakad oma kodude uksed ja südamed ning kutsuvad avastama suurepäraseid ja erilisi maitseid üle terve Tõrva valla. Kodukohvikute päeval osaleb 19 erinäolist kodukohvikut ja garaažimüüki. Kiiresti leiad kodukohvikud üles […]

Date 29. mai 2023
Read moreLoe edasi

Mulgi peol astub solistina üles Stefan

Mulkide aasta suursündmus – järjekorras seitsmes Mulgi pidu „Midrilinnu pesä“ – toob 10. juunil uhiuude Mulgi Elamuskeskusesse kokku tuntud nimed.

Date 12. mai 2023
Read moreLoe edasi

Matkabussiga läbi Eestimaa südame: Kesk-Eesti, Viljandi ja Mulgimaa

Automatk Eestimaa südamesse viib mitmetesse ilusa vaate ja huvitava kultuuriga kohtadesse. Siit artiklist leiad soovitusi Valgehobusemäelt Tõrvani, Põltsamaalt Soomaa ääreni.

Date 26. apr. 2023
Read moreLoe edasi

Järvamaa annab toidupiirkonna tiitli üle Mulgimaale

Mulgimaal on aasta jooksul plaanis palju üritusi, et jagada piirkonnale iseloomuliku toidu eripära nii kohalike elanike kui ka külastajatega. Avaüritus peetakse 20. mail Mulgimaa pealinnas, Abja-Paluojal, kus ootab suur pargipidu heade maitsete ja muusikaga.

Date 19. apr. 2023
Read moreLoe edasi

Seitsmes Mulgi pidu „Midrilinnu pesä“ toimub 10. juunil Mulgi Elamuskeskuses

Mulgid valmistuvad peoks – 10. juunil toimub uhiuues Mulgi Elamuskeskuses Sooglemäel järjekorras seitsmes Mulgi pidu pealkirjaga „Midrilinnu pesä“.

Date 30. märts 2023
Read moreLoe edasi

Malmizza avas uksed!

Täna, 22. märtsil sai teoks tõrvakate ja Tõrva sõprade kauaoodatud sündmus – uksed avas itaaliapärane pitsarestoran Malmizza

Date 22. märts 2023
Read moreLoe edasi

Euroopa Saunamaraton Otepääl tuleb taas, seekord ka Tõrva!

Nagu suurtele spordisündmustele omane, toimub saunamaraton sellel aastal esmakordselt kahepäevasena. Saunamaratoonlased teevad 17. veebruaril peaproovi Tõrvas.

Date 10. jaan. 2023
Read moreLoe edasi

Talvekuurort Tõrva: suusa- ja mootorsaanirajad, mäesuusakeskused kiviga visata 

Aktiivse talispordipuhkuse saad veeta kuurortlinnas Tõrvas, sest käe-jala juures on valgustatud murdmaarajad ja Eesti parimad mäesuusa- ning mootorsaanikeskused.

Date 7. dets. 2022
Read moreLoe edasi

Viis põhjust, miks tulla talvel Tõrva!

Kuurortlinn Tõrva on leidnud koha paljude perede suveplaanides, kuid järjest enam on kant kogunud tuntust kui mõnus talvepuhkuse sihtkoht

Date 6. dets. 2022
Read moreLoe edasi

Jõuluootuse reis Mulgimaal

Teekonnal külastame Mulgimaa ettevõtjaid, kes jagavad meie oma lugusid, kuidas nad jõulude eel aega iseendale leiavad. Tule Mulgimaale ja lase lugudel ennast rahulikku jõuluaega viia.

Date 7. nov. 2022
Read moreLoe edasi

Tule Tõrva koos lemmikuga – koerte eest hoolitseb Tõrva Koertehotell

Tõrva saad koera muretult kaasa võtta – lemmikloomade eest kannab hoolt Tõrva Koertehotell.

Date 2. nov. 2022
Read moreLoe edasi

Kaasiku talu avab jõulumaa!

Kaasiku talu loomaaed Tõrva vallas Hummulis avab sel korral detsembris jõulumaa

Date 17. okt. 2022
Read moreLoe edasi

Tule tutvuma mulgi kultuuriga Mulgi nädala raames!

Mitmed üritused toimuvad Tõrvas, mida on nimetatud ka Mulgimaa kuurortiks ning on ühtlasi suurim linn kogu Mulgimaal.

Date 4. okt. 2022
Read moreLoe edasi

Zelenskõi sai ilmakaitseks katuse

Tõrva ringristmiku juures kõrguv Volodõmõr Zelenskõi liivaskulptuur on saanud ilmastikuolude eest kaitseks katuse ning pimeduses paremini silmapaistmiseks efektse valgustuse.

Date 3. okt. 2022
Read moreLoe edasi

Sügisene Tõrva ootab külla!

Kuigi Tõrva on tuntud kui ajalooline suvituslinn, tasub Mulgimaale külastusretk ette võtta ka sügisel, sest tegevusi jagub! Sügisesed värvid toovad võrratu vaatemängu ka terviseradadele. Tõrva vallas asub kaks terviserada – Tõrvas ja Hummulis – ning neile jäävad looduslikud vaatamisväärsused on eriti kaunid just sügisesel ajal. Kui soovid Tõrva Terviseraja läbimiseks enam põnevust lisada, siis tasub […]

Date 28. sept. 2022
Read moreLoe edasi

Turismiinfot saab nüüd Tõrva Veemõnulast!

Seoses turismihooaja lõppemisega suletakse Tõrva bussijaamas asunud turismiinfopunkt. Turismiinfo teenust pakub alates 1. septembrist Tõrva Veemõnula. Alates 1. septembrist on Tõrva Veemõnula avatud esmaspäevast neljapäevani 14.00-22.00 ning reedest pühapäevani 10.00-22.00 Turismiinfo teenuse kolimise tõttu on esialgu ajutiselt suletud ka Tõrva Cargo terminal.

Date 1. sept. 2022
Read moreLoe edasi

Tule Tõrva, päriseks!

Tõrva vald avas noorte perede koduprogrammi, mille abil saavad lastega pered üle Eesti soetada soodustingimustel kõikide kommunikatsioonidega kinnistu enda kodu ehitamiseks. Tõrva noorte perede koduprogrammi avavad Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, maaeluminister Urmas Kruuse ning põline tõrvakas, odaviskaja Magnus Kirt, kellele kingitakse uues elamurajoonis esimene krunt. Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul näitas uuringufirmast Norstat tänavu aasta […]

Date 26. aug. 2022
Read moreLoe edasi

Kättemaksukontori detektiivid seiklesid suvituslinnas

Juulikuu nädalavahetusel, mil toimusid Tõrva Tule-Päevad, tõid veelgi rohkem rõõmsat elevust suvituslinna TV3 seriaalist Kättemaksukontor tuntud detektiivid Freya ja Marion. Sügishooaja saabudes näeb Tõrva valla kauneid kohti ja tegusaid inimesi teleekraanilt. Filmimist alustati Helme koobastest, kuhu peategelased pahalase käe läbi sattunud olid, kuid tänu odaviskaja Tanel Laanmäe abile edukalt Tõrva Veemõnulasse jõuavad. Pikkadesse võttepäevadesse mahtusid […]

Date 5. aug. 2022
Read moreLoe edasi

Tõrva vallas on avatud klaverimuuseum

Holdre Lossi Külastuskeskuse ja Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi poolt avati klaverite püsiekspositsioon, kus näeb ligi 30 Eesti meistrite valmistatud või imetlusväärse kultuuriajalooga klaverit.

Date 29. juuli 2022
Read moreLoe edasi

Võimas valgusfestival Tõrva Tulede Öö tõi kokku tuhanded inimesed

Kolmandat korda toimuva valgusfestivali Tõrva Tulede Öö raames süüdati järvel tuhatkond küünalt, pilke püüdis hiigelsuur lõke ja lasersõu ning hilisõhtune rännak viis rahva valgus- ja heliinstallatsioonidega rikastatud jalutuskäigule mööda maalilist Veskijärve.

Date 25. juuli 2022
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevade kaardid

Juuresolevalt kaardilt näed, kus paikneb midagi 23. juuli päeval. Siin näed, kuidas kulgeb valguskunsti- ja muusikarada Tõrva Tulede Ööl. Kaarsilla juurde võivad tekkida ummikud – palume võimalusel vältida selle ületamist.

Date 23. juuli 2022
Read moreLoe edasi

Tõrva Tule-Päevade kava

20.-24. juuli tasub veeta Tõrvas, sest toimumas on legendaarsed Tõrva Tule-Päevad – 5 päeva tulvil eripalgelisi kultuuri-, spordi- ja vabaajasündmusi nii noorele kui vanale, nii suurele kui väikesele.

Date 4. juuli 2022
Read moreLoe edasi

8.-10. juuli veeda Tõrvas!

Suvine nädalavahetus Tõrvas kogu perega ootab Sind! Lastepidu, Terminaatori kontsert, avastusretk Mulgimaal ja palju muud!

Date 1. juuli 2022
Read moreLoe edasi

21. juunil avatakse Vabaduse Park

21. juunil kell 19.00 Tõrva keskväljakul avatav Vabaduse park on ühtlasi toetusavaldus Ukrainale kui ka meeldetuletus Eesti riigi iseseisvumise keerulistest aegadest.

Date 20. juuni 2022
Read moreLoe edasi

Tõrvas valmib liivast viiemeetrine Zelenskõid kujutav vabadussammas

Tõrvas on valmimas viiemeetrine liivaskulptuur, millel on kujutatud Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõid osana kuulsast New Yorki Vabadussambast.

Date 23. mai 2022
Read moreLoe edasi

Taageperas saab sel kevadel näha õide puhkenud lillemerd

Läinud aasta sügisel istutasid Wagenkülli Lossispaa töötajad Taagepera lossikompleksis asuva Pargimaja mäenõlvadele 51 900 kevadist lillesibulat – krookuseid, hüatsinte, nartsisse ja tulpe. Üksteise alla on lilled õitsema läinud: kõigepealt krookused, nüüd ka nartsissid ja tulbid. Lilleilu jätkub terveks kevadeks ja suveks! Looklevalt kulgev lillemeri meenutab voolavat jõesängi, mis kaunistab 1930. aastatel Alar Kotli projekteeritud Pargimaja […]

Date 12. mai 2022
Read moreLoe edasi

Mõisatuur Tõrva vallas

Tõrva vallas, ajaloolises Helme kihelkonnas juba mõisatest puudu ei tule. Tõeline arhitektuuri- ja ajaloohuviline leiab väga omanäolisi mõisaid, mida lähemalt uudistada. Avaldame siinkohal loetelu Tõrva vallas paiknevatest mõisatest, millest kahjuks osad ajahambale jalgu jäänud.  Ala rüütlimõis ja Aitsra (Ala kõrvalmõis) Peahoone on hävinud ja asukohta tähistab vare, millest järeldub, et tegu oli väikeehitusega, tõenäoliselt puidust. […]

Date 9. mai 2022
Read moreLoe edasi

Parimad matkakohad Tõrva vallas

Paljud eestlased otsivad tikutulega taga võimalust minna loodusesse värsket õhku hingama. Seetõttu on tihtipeale suurlinnade lähiümbruse erinevates looduskaunites paikades ja matkaradadel meeletu tunglemine. Tõrva vallas seda muret pole, sest meil on palju looduskauneid kohti, ja isegi kui mõni on ülerahvastatud, saab lihtsa vaevaga leida endale palju privaatsema matkapunkti. Allolevas nimekirjas on välja toodud mõned matkarajad […]

Date 5. mai 2022
Read moreLoe edasi

Puhkamissoovitus Eesti parimalt odaviskajalt Magnus Kirdilt!

Tõrvast pärit Eesti parim odaviskaja Magnus Kirt on lennutanud kodulinna suurele spordiareenile. Magnuse nimi ei vaja ilmselt eraldi tutvustamist – kahekordne Eesti aasta meessportlane, Eesti rekordiomanik odaviskes, 2018. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedali võitja ning 2019. aasta maailmameistrivõistluste hõbeda omanik. Sportlane veedab palju aega enda kodulinnas Tõrvas ning siin on tal välja kujunenud enda lemmikkohad, kus […]

Date 28. apr. 2022
Read moreLoe edasi