Tõrva turism

Suvi algab Tõrvas – 3.-4. juunil!

Suve algust tule tähistama suvituslinna Tõrva! Esimene juunikuu nädalavahetus pakub lustimist nii suurtele kui väikestele.

3. juuni, laupäev – Tõrva valla kodukohvikute päev

3. juunil avavad tõrvakad oma kodude uksed ja südamed ning kutsuvad avastama suurepäraseid ja erilisi maitseid üle terve Tõrva valla. Kodukohvikute päeval osaleb 19 erinäolist kodukohvikut ja garaažimüüki. Kiiresti leiad kodukohvikud üles Google Mapsi kaardi järgi! Vaata lisainfot ürituse FB lehelt SIIT.

𝐒𝐢𝐥𝐥𝐚𝐨𝐭𝐬𝐚 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤
📌 Raiksilla talu, Pilpa küla
⏰ Kell 11.00-
Köögist saadetakse välja Ladina-Ameerika, Mehhiko päraseid maitseid meie oma Eesti võtmes. Kindlasti juurde ka mõnusad erinevad alkoholivabad joogid. Süüa tehakse vabas õhus otse külaliste silme ees.

𝐑𝐚𝐡𝐯𝐚𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤
📌 Koorküla rahvamaja
Toekamaks eineks pakutakse vardas metssiga, metskitse burgerit, jahimehe suppi ning teisi soolaseid ja magusaid ampse. Kohvikust ei puudu ka kosutav keelekaste.
Külastajad saavad mõõtu võtta kummikuviskes, kus parimatele on välja pandud auhinnad. Väiksemaid külalisi rõõmustab batuut.

𝐓𝐮𝐮𝐥𝐞𝐩𝐞𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐚
📌 Märsi talu, Kungi küla
⏰ Kell 11.00-18.00, 19.00 ansambel Saks & Soni
Maalilise veesilma veerel asuvate pikkade laudade taga on lisaks imelistele vaadetele võimalik nautida traditsioonilisi talutoite (klimbisuppi, ühepajatoitu jt), kergeid suupisteid, koobassauna kui ka kell 19.00 ansambli Saks & Soni kontserdit. Sümboolse tasu eest on ettetellimisel (peremees Margus 5209444) võimalik ka kuuma leili tunnisaunas nautida. Kaseviha saab kohapeal valmis meisterda.

𝐊𝐨𝐝𝐮𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤 𝐀𝐬𝐭𝐞𝐫𝐢𝐱 𝐣𝐚 𝐎𝐛𝐞𝐥𝐢𝐱
📌 Sirje talu, Karjatnurme küla
⏰ Kell 11.00-20.00
Asterix ja Obelix on tähtsaks sündmuseks koostanud ulukiliha erimenüü, mis ei peaks külmaks jätma kedagi. Üks on kindel, mitte ükski külastaja, ei suur ega väike, ei lahku kodukohvikust tühja kõhuga. Lisaks maitsvale toidule on Asterix ja Obelix mõelnud ka meelelahutuse peale, sest tsiteerides klassikuid, siis “pulli peab saama”. Külastajatele on avatud terviserada, õhupüssist laskmine, hiigelmullid, muusikasein, multikaala, pimekohting raamatuga ja palju muud põnevat.

𝐁𝐮𝐫𝐠𝐞𝐫𝐢𝐯𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫
📌 Kungla 2, Tõrva (Murumaja juures)
⏰ Kell 11.00 – kuni jätkub!
Burgerivanger pakub kodukohvikutepäeval tõrvakatele juba tuttavaid burkse (ikka need õiged, meie musta lehma lihast burksid)! Kindlasti on menüüs ka koduseid magusaid üllatusi ja värskendavaid jooke.

𝐊𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤 𝐋𝐢𝐥𝐥𝐞𝐯𝐚𝐡𝐮𝐬
📌 Valga 46, Tõrva
⏰ Kell 12.00 – kuni jätkub!
Kohvik Lillevahus kohtuvad vana ja uus, noored ja vanad. Tule ja meenuta, kuidas käisid asjad nõukaajal ning saa osa lapsepõlve lemmikutest: õige masinakohv, soojad saiakesed, käsitööleib, krõbedad vahvlid ja maitsev šašlõkk. Tänapäevast särtsu lisavad erinevad kokteilid.

𝐊𝐨𝐭𝐤𝐚 𝐭𝐚𝐥𝐮 𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤
📌 Kotka talu, Soontaga küla
⏰ Kell 11.00-kuni jätkub!
Kotka talu kohvikust leiad looduslähedased-kerged toidud, menüüs on nii soolast kui magusat.

𝐒𝐚𝐥𝐮 𝐣𝐚𝐡𝐢𝐦𝐚𝐣𝐚
📌 Salu jahimaja, Soontaga küla
⏰ Kell 11.00-17.00
Tule külla looduskaunisse kohvikusse metsade sisse.
Kohvikus pakutakse: ulukiseljankat, metssea-, põdra- ja vutipraade, murakakooki ja põdrapirukaid. Lastele menüüs krõbekana ja jäätisekokteil.

𝐊𝐞𝐢𝐬𝐫𝐢𝐩𝐚𝐥𝐮 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤
📌 Keisripalu 1, Tõrva
⏰ Kell 13.00-18.00
Keisripalu kodukohvik on kindlasti paljudele tõrvakatele juba tuttav. Sushi, poke kausid kui ka midagi magusasõpradele – napoleon, pavlova ja beseerull. Jahutust pakuvad suvised kokteilid.

𝐑𝐮𝐮𝐤𝐞𝐥𝐢 𝐫𝐞𝐬𝐢𝐝𝐞𝐧𝐭𝐬𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤
📌 Viljandi 12, Tõrva
⏰ Kell 11.00-16.00
Ruukeli residentsi kohvikus valmistavad teile toite vennad Ruukelid. Menüüs on BBQ ahjus küpsetatud rebitud põrsa burger, pokekausid, brita kook, rabarberi limonaad jpm.

Käsitöö kohvik
📌 Palu 20, Tõrva
Palu tänava käsitöömüügist saab soetada diivanipatju ja -katteid, kotte kunstnahast ja riidest, kott toole ning pehmeid palle.

𝐏𝐨𝐢𝐬𝐭𝐞𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤 𝐊𝐚𝐦𝐫𝐚𝐚𝐝𝐢𝐝
📌 Patküla 5, Tõrva
⏰ Kell 11.00-16.00
Kohvikus on pakkumisel erinevad väikesed näksid matkale
kaasavõtmiseks, joogid kuuma ilma kosutuseks, energiaampsud treeninguteks ja väikesed maiustused nautimiseks. Samas toimub ka garaažimüük – pakkumises erinevad asjad mis meie majapidamises enam kasutust ei leia. Mängunurk mängude ja mänguasjadega, millega mängiti 50 aastat tagasi.

𝐑𝐚𝐚𝐝𝐢𝐨𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤 𝐀𝐧𝐭𝐞𝐧𝐧
📌 Tõrva kino Koit õuel
⏰ Kell 11.00- kuni jätkub!
Tõrva Raadio tuleb ka sel aastal stuudiost välja raadiokohviku “ANTENN” näol. Kutsume kõiki tutvuma meie tegemistega ning loomulikult demonstreerivad raadioliikmed oma kokkamise oskusi!
Menüüs on grillvõileivad, pulgakoogid, vahvlid, erinevad kokteilid ja mokteilid, jäätisekokteil ning palju muud! Tõrva Raadio peatoimetaja, Kaidar Kängsepp, mängib head muusikat ja katsetada saab soovi korral ka raadiotööd. Pere kõige väiksematele on meil olemas lastenurk. Lisaks saab tasu eest teha nii näomaalingut kui hennat. Täistundidel saab mängida viktoriini Heliaju, pane oma teadmised proovile ja võida auhindu!

𝐍𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤 𝐖𝐚𝐧𝐚𝐤𝐚𝐬
📌 Spordi 1, Tõrva
⏰ Kell 11.00-18.00
Menüüs juba tuttavad road – friikad, kuum koer, kanawrap.
Magusasõpradele jäätisekokteil, valik erinevaid jäätiseid, karastavad joogid.
Hoovi peal erinevaid mängud ja muusikaga loob meeleolu DJ Kris.

Jäätisekohvik
📌 Raba 6, Tõrva
⏰ Kell 10.00-15.00
Tõrva valla kodukohvikute päeva veteran – Tõrva Kodu jäätisekohvik, kust leiab parimad ja kõige huvitavamate maitsetega käsitööjäätised, on loomulikult 3. juunil avatud!
Sel korral ootab lastega peresid jäätisekohvikus üllatus tuntud tegelaste – Lotte ja Bruno näol. Ilmselt on oodata ka legendaarset õnneloosi, milles auhinnad väga vinged!

𝗠ä𝗻𝗻𝗶𝗸𝘂 𝗸𝗮𝘂𝗯𝗮𝗵𝗼𝗼𝘃
📌 Männiku 3, Tõrva
Siit kaubahoovist leiad igasugust põnevat kraami, sest müüki tuleb nööpnõelast õlleankruteni.

𝐏𝐢𝐏𝐚 𝐤𝐨𝐡𝐯𝐢𝐤
📌 Kungla 6, Tõrva
⏰ Kell 11.00-17.00
PiPa – Pitsa ja Pannkoogid!
Tule maitse maitsvaid minipannkooke ja erilisi grilli peal küpsetatud pitsasid. Lisaks erinevad kodused küpsetised, laste lemmik pehme jäätis, värsked soolakurgid ja palju muud. Seda kõike on võimalik nautida nii kohapeal, kui osta kaasa. Lastel jagub tegevust mänguväljakul ja hiigelmullide tegemisel.
Igal külalisel on võimalus poetada oma nimi loosikasti, kus loositakse välja minipannkoogi vaagen (150 pannkooki) võitja poolt valitud kuupäevaks!

𝗡𝗮𝗮𝗽𝘀𝘂 𝗧𝗮𝗹𝘂 𝗣𝘂𝗻𝗸𝗲𝗿 𝗟𝗮𝘂𝗹𝗮𝘀𝗺𝗮𝗮𝗹𝘁
📌 Tõrvaahi, Tõrva keskväljak
⏰ Kell 11.00 – kuni jätkub!
Naapsu Talu Punker Laulasmaalt esitleb:
Imemaitsev Metsavenna kebab; Ukraina suitsupekk ja leib; metsahoidised; Naapsu talu NAPS (2018. aasta Tõrva kodukohvikute päeva publiku lemmik!).
Asume Tõrvaahju kõrval, seega garanteeritud nii kulinaarne kui ka visuaalne elamus.

𝗧õ𝗿𝘃𝗮 𝗧𝗲𝗿𝘃𝗶𝘀𝗲𝗸𝗲𝘀𝗸𝘂𝘀𝗲 𝗸𝗼𝗱𝘂𝗸𝗼𝗵𝘃𝗶𝗸
📌 Tartu 1, Tõrva
⏰ Kell 11.00 – kuni jätkub!
Tõrva Tervisekeskus kutsub kohvikusse! Nagu nimigi ütleb, saab lisaks magusatele ja soolastele suupistetele teadmisi esmaabi andmisest ning mõõte enda vererõhku ja veresuhkrut.
Pere pisemate rõõmuks on paitamiseks kohal jänkud ja tibud!

3. juuni, laupäev – TÕRVA SUVE AVAMINE

Tõrva Suve Avamine laupäeval 3. juunil!
ALGUSEGA 19:00 – TÕRVA Tantsumägi

SUVE AVAKONTSERDID ANNAVAD VABAÕHU LAVAL:

  • Shanon
  • 20. juubelit tähistav Hellad Velled
  • Kurjad Plaanid
  • AG
  • Beatrice
  • ÖÖDISCO
  • Üritust juhib DJ Simon Jay

Avatud toitlustus ja puhvet!

Piletid müügil SIIN.

4. juuni, pühapäev – SUUR LASTEPIDU

Pidu algab kell 10.30 rongkäiguga Tõrva keskväljakult ja jätkub lõbusate mängude, põnevate atraktsioonide, vahvate loomade, mitmesuguste töötubade ning etteasteteda. Pidu lõpeb kell 14.00 traditsioonilise suure vahumölluga!

VAATA LISA