Tõrva turism

Tõrva Tule-Päevad tipnesid suve suurima valgusfestivaliga

Laupäeval, 22. juuli õhtul kogunesid tuhanded inimesed suvituslinnas Tõrvas, et saada osa selle suve suurimast valgusfestivalist Tõrva Tulede Öö. 

Ainulaadne valguskunsti- ja muusikarada lookles ümber looduskauni Veskijärve, pakkudes kilomeetrisel teekonnal imetlemiseks 30 erinevat valgusinstallatsiooni. Teekonnal võis kohata müstilisi miime ja erilisi tegelasi, saksofonimängijat, Silver Ulvikut hang trummil ja Virvatulesid, kes jagasid kuulajatele luuletusi ja katkeid ulmeteostest ning Tõrva Tantsumäe pani rütmiliselt põksuma DJ Kims Mentality. Veskijärvele loodud veelehviku peale projitseerisid Lauri Lest ja Piret Potter silmapaistva vaatemängu. KoguVeskijärv lõi hilisõhtul võimsalt lõõmama – järvel süüdati ligi tuhatkond küünalt ja pilke püüdis saarele tehtud hiiglasuur lõke. Järvel võis märgata sõitmas ka valgustatud paate, millelt soovijad said kogeda vaatemängu otse selle keskelt. 

Tõrva Tulede Öö sidus ühtseks tervikuks valgusinstallatsioonid, elusa tule, muusika, tantsu ning vee. Valguskunstiraja panid kokku kogenud tegijad Indrek Leht ja Margus Kontus, tööde autorite seast võisleida mitmeid hinnatuid kunstnikke, näiteks Anne Türn, Elo Liiv, Loit Jõekalda, Leonardo Meigas ja mitmed teised. Üritus toimus neljandat aastat järjest ning on iga aastaga külastajate seas oma populaarsust kasvatanud, ka sel aastal oli külastajate arv hinnanguliselt ligi 10 000. 

Enne maagilise valgusraja algust andsid keskväljakul kontserdi Terminaator, Karl-Erik Taukar Band ning Freddy Tomingas & The Riff. Ööd jäi lõpetama Munitsipaalööklubi ehk MÖK, kus suure telgi all mängisid peolistele parimadi hitte ette Tõrva vallavolikogu esimees ja Riigikogu liige Maido Ruusmann ning vallavanem Helen Elias. 

Tulede Öö valguskunsti- ja muusikarada oli kulminatsiooniks mitmepäevasele festivalile Tõrva Tule-Päevad, mis hõlmas nii kultuuri-, spordi- ja vabaajaüritusi. Muuhulgas toimus ka Eesti suurim päästetöötajate kutsemeisterlikkuse võistlus Tõrva Challenge.

Fotogalerii Andrus Abelilt:

Suurema galerii leiad SIIT.