Tõrva turism

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl pakub põnevust ka pealtvaatajatele

XIII Euroopa Saunamaraton Otepääl stardib 2024. aastal taaskord kahepäevasena, seekord peetakse suur saunapidu 02.02.-03.02.2024 Otepääl ja Tõrvas. 

Kuigi Saunamaratoni piletid müüdi välja esimese tunni jooksul ning võistelda saavad ainult piletiga saunatajad, on Euroopa Saunamaratonile oodatud ka pealtvaatajad.

Pealtvaatajad ja kaasaelajad on oodatud esmalt reedel Tõrva, kus soojendusvõistluse start saab alguse kell 18.00 Tõrva keskväljakult. Kuigi tegu on soojendusvõistlusega, näitas eelneva aasta start, et ka sel päeval kostüümides järeleandmisi ei tehta. Reedese võistluse tasuta järelpidu toimub Pubis Juudas, kuhu on oodatud pidutsema lisaks saunamaratoonlastele kõik saunasõbrad. 

„Euroopa Saunamaraton Otepääl osaleb sellel aastal ligi 900 saunahuvilist. Pealtvaatajad on oodatud laupäeval kell 10.00 Otepää Keskväljakule, kus toimuvad meeleolukad stardid. Näha saab kirevaid kostüüme, toimub kohaliku toodangu müük,“ sõnas saunamaratoni korraldaja Otepää Vallavalitsuse spordinõunik Ago Arro. Õhtul kell 19.00 oodatakse kõiki Otepää Spordihoonesse, kus toimub auhinnatseremoonia ja ametlik järelpidu. Retro videodiskol kütab sauna kuumaks VJ Mike Sun. Disko on külalistele 5 eurot, tasuda saab kohapeal sularahas.“

Euroopa Saunamaratoni põhistart antakse 3. veebruaril Otepääl. Päev varem, 2. veebruaril, toimub Tõrvas saunasõpradele peaproov, kus saunamaratoonlased saavad oma saunavormi põhivõistluseks proovile panna. Saunamaratonil on osalejaid 13-st riigist – Poolast, Inglismaalt, Šveitsist, USA-st, Rootsist, Soomest, Lätist, Taanist, Hollandist, Leedust, Saksamaalt, Tšehhist, Prantsusmaalt. 

Euroopa Saunamaraton Otepääl on veebruarikuus toimuv lustlik orienteerumismäng saunade vahel, kus tuleb läbida etteantud ajal võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti. Võistkond on neljaliikmeline, vajalik on auto ja autojuhi olemasolu. 

Euroopa Saunamaraton Otepääl peaauhinnaks on Lemmik Mees OÜ kümblustünn, üllatusauhinaks on Skamet OÜ saunakeris. Lisaks jagatakse välja hulgaliselt eriauhindu. 

Nagu eelnevatel aastatelgi, valivad osalejad taas oma lemmiksauna ning saunaomanikud oma lemmikvõistkondi. Valitakse välja ka parimad kostüümid. 

XIII Euroopa Saunamaratoni Otepääl korraldavad: Otepää vald, Otepää Sport, Tõrva vald, Otepää Kultuurikeskused, saunaomanikud koos oma toimkonnaga, vabatahtlikud.