Tõrva turism

Matkabussiga läbi Eestimaa südame: Kesk-Eesti, Viljandi ja Mulgimaa

Mis on parimad sihtkohad, kus ööbida ja mida näha?

Matkabussiga reisimine on ideaalne võimalus peredele ja sõpruskondadele, kes soovivad veeta kvaliteetaega lähedaste keskel. Kiire uurimistööga võib leida just endale sobiva ja meeldiva koha. Automatk Eestimaa südamesse viib mitmetesse ilusa vaate ja huvitava kultuuriga kohtadesse. Siit artiklist leiad soovitusi Valgehobusemäelt TõrvaniPõltsamaalt Soomaa ääreni.

Matkaauto Mägede külas. Foto autor: Margus Kontus
Matkaauto Mägede külas. Foto autor: Margus Kontus

Ringsõidu alguseks võid valida näiteks Järvamaa, kus asub palju looduskauneid kohti, mis pakuvad suurepäraseid matkamisvõimalusi. Kakerdaja ja Kodru raba, Väätsa ja Seli raba, on ainult mõned neist. Kõrvemaalt leiab mitmeid parkimisalasid, kus saab ööbida karavanauto või haagissuvilaga. Läheduses on näiteks Valgehobumemäe suusa- ja puhkekeskusJärva – Jaani kämping ja Rummussaare puhkekeskus, kuhu „ankrusse“ jääda.   

Järvamaa pealinn on Paide. Sealsel Vallimäel asuv vallitorn ja selles tegutsev ajakeskus Wittenstein on rajatud ühte Eesti kõrgeimasse taastatud linnuse torni. See paik väärib kohta reisiplaanis. Ümberkaudsed muuseumid pakuvad valikut Eesti ajaloo talletustest. Karavanautodele soovitame peatumiskohtadeks Väätsa järve äärt või Imaveres asuvat Tikupoisi parklat.  

Külasta kindlasti ka Viljandi maakonda, mis on rikas ajaloo ja kultuuri poolest. Viljandimaal on palju külastamist ootavaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Viljandi ordulinnuse varemed. Peatumise muudavad nauditavaks looduskaunid paigad Viljandi järve ääres Sammuli puhkekülasVõistre puhkekeskuses samanimelise järve kaldal või lausa linna südames Endla hotelli või Felixi Maja kõrval. Ka Viljandist väljas on mitmeid parkimisalasid, kus saab ööbida karavanauto või haagissuvilaga. Võrtsjärve ääres asub Vaibla puhkekeskuse karavanide peatuskoht. 

Kalameheõnne saab proovile panna, kui jääda matkabussiga ööks Navesti jõe kaldale Loopre Veski puhketalluSuure-Jaani järv paistab Vana Postimaja parklasse ja privaatsust ning männimetsa hõngu hindavale reisijale pakub häid võimalusi Venevere puhkeküla matkaauto peatumiskoht.  

Telkida ja karavaniga ööbida saab ka Tõrva kandis Mulgimaal. Sinna kutsuvad teed neid, kes ise oma sõidugraafikut planeerivad ja väärt külastuskohti otsivad. Tõrva ümbruses on Helme ordulinnuse varemed ja koopad ning rohkelt kauneid järvi.  Peatuda võib näiteks Udumäe puhketalus. Suvel pakub pelgupaika Võrtsjärve lõunatipus Pikasilla puhkealakus on mitmeid järveäärseid võimalusi matkamiseks ja kalastamiseks. RMK pakutavad puhkekohad võimaldavad avastada Eestimaa looduse omapära. Tõrva ümbruses on võimalik puhata karavanauto või haagissuvilaga Tündre järve ääresKoorküla Valgjärve ja Lasajärve lõkkekoha juures 

Üheksateistkümne sillaga Põltsamaa on koht, kus Kesk-Eestit külastades kindlasti peatus teha. Uuenenud Põltsamaa lossi ümber on mitu parkimisala, kus karavanauto või haagissuvilaga paigale jääda. Põltsamaa ümbrus pakub huvitavaid matkaradasid ja vaatamisväärsusi, mis võimaldavad nautida kaunist loodust ning avastada piirkonna ajalugu. Käsipiduri võib rahulikult peale tõmmata Kuningamäe kardikeskuse haagissuvilate peatuskohas, samuti WPark parklas.

Kesk-Eesti, Viljandi ja Mulgimaa on huvitavad sihtkohad karavanauto või haagissuvilaga reisijatele, kui nad soovivad nautida ilusaid vaateid, avastada loodusimesid ja huvitavaid kohti.  

Ära imesta, kui majutuskoht soovib pakkuda hommikueinet, sest neile meeldib suhelda oma külalistega. Samuti uuri enne, kas plats, mille valisid on piisavalt suur, et vastu võtta haagiseid. 

Vaata kaardilt!