Tõrva turism

Suvituslinn Tõrva koolitab giide

Mõni aeg tagasi võis märgata Tõrva valla sotsiaalmeedias giidide leidmise üleskutset, mis osutus oodatust märkimisväärselt populaarsemaks. 

Kolmapäeval, 8. mail toimuski Tõrva gümnaasiumis potentsiaalsete piirkonna giidide atesteerimise esimene kokkusaamine, mille käigus sooritati teooriaeksam ning läbiti Eesti Giidide liidu esinaise Veronika Meibaumi koolitus „Giid – oma piirkonna visiitkaart“. Eksamil osales 18 huvilist, kes kõik eksami edukalt läbisid ning viiel soovijal on teadmisteproov veel tulekul. Teooriaeksamiks valmistumiseks vajalikud materjalid pani kokku kohalik patrioot ja Tõrva Teataja peatoimetaja Egon Ilisson. 

Tõrva piirkonna turismikoordinaator Justina Greblikaite sõnas, et  suur huvi oli positiivne ning atesteerimisel osaleb palju võimekaid giide. „Mul on väga hea meel, et üleskutse tõi nii palju huvilisi – see näitab, et tõrvakad on oma kodukoha üle uhked ja soovivad seda teistelegi tutvustada. Ja mitte ainult tõrvakad! Üks giididest on tuli spetsiaalselt eksamit sooritama Harjumaalt,“ rääkis Greblikaite. „Giidid võtavad asja tõsiselt – kõik osalejad olid endale eelnevalt saadetud väga mahuka materjali kenasti selgeks teinud ning eksami sooritamisel probleeme ei olnud.“ 

Üksnes teoorieksamist ei piisa – järgmise sammuna toimuvad mai- ja juunikuus praktilised eksamid, kus giidid saavad proovile panna seni kogutud teadmised kogu valla kohta ning viia Mulgimaa kuurordis läbi päris ekskursiooni. Pärast edukat atesteerimisprotsessi avaldatakse giidide kontaktid Tõrva turismilehel visittorva.ee ning piirkonna huvilised saavad ekskursiooni broneerimiseks võtta nendega otse ühendust.