Tõrva turism

Sügisene Tõrva ootab külla!

Kuigi Tõrva on tuntud kui ajalooline suvituslinn, tasub Mulgimaale külastusretk ette võtta ka sügisel, sest tegevusi jagub!

Sügisesed värvid toovad võrratu vaatemängu ka terviseradadele. Tõrva vallas asub kaks terviserada – Tõrvas ja Hummulis – ning neile jäävad looduslikud vaatamisväärsused on eriti kaunid just sügisesel ajal. Kui soovid Tõrva Terviseraja läbimiseks enam põnevust lisada, siis tasub osa võtta sügisesest matkasarjast “Otsi sõnu!”, mille käigus tuleb leida peidetud sõnad.
Kui külastad Tõrva Terviserada esimest korda, on abiks kaart Google Mapsis.

Nii Hummuli kui ka Tõrva terviseradade vahetus läheduses saab mängida disc-golfi.

Tõrva disc golfi rada

Hummuli disc golfi rada

Sügisel saab hoopis värvilisema kuue ka Helme ordulinnuse varemed – kui varem oled seda külastanud suvel, siis sügisel saab sealt tõeliselt värviküllaseid fotosid!

Samuti jääb kuni kehvade ilmade saabumiseni Tõrva keskväljakul Ukraina toetuseks avatud Vabaduse park, kust leiad nii liivaskulptuurid kui suuremõõtmelise fotonäituse Ukraina sõjast ning Balti riikide taasiseseisvumise aegadest. Tõrva ringristmiku vahetus läheduses olev viiemeetrine liivaskulptuur Ukraina presidendist kujutatuna osana kuulsast New Yorki vabadussambast jääb aga nähtavaks veelgi kauemaks. Suurte sademete eest kaitseks on Zelenskõi saanud kaartelgi ning pimedaks ajaks efektse valgustuse.

Kui ilmad aga väga jahedad, pakub õdusat sooja äraolemist nii Lossispaa Wagenküll Taageperas kui Tõrva Veemõnula. Kas teadsid, et Tõrva Veemõnulas on nüüd avatud ka hotell ning saad tulla veemõnulema ja Tõrvat nautima veelgi pikemalt!

Tule Tõrva!