Tõrva turism

Tõrva Kirik-Kammersaali kultuuripäevad pakuvad elamusi kahel nädalavahetusel

Tõrva Kirik-Kammersaali kultuuripäevad toimuvad sel aastal 5.-6. ja 12.-13. augustil. Kultuuripäeva kavasse mahub nii väljasõite, kontserdielamusi kui põnevaid kohtumisi. 

5. august

kell 16.00 avatakse KEKi COOPi (Tõrviku kaupluse) vastas oleval haljasalal mälestuspink Valga KEKi kauaaegsele juhatajale Helmut Pastarusele. Avamisel esinevad Tõrva meesansambel, rahvamuusik Ants Taul ja Lys naisrühm. 

kell 21.00 esineb Tõrva kirik-kammersaalis Andrus Rootsmäe artistinimega InBoil. inBoil on tuntud luuletaja ja muusik, ansamblite Jäääär ja inBoiler laulja, laulukirjutaja ja eestvedaja. Ta on muuhulgas ka tuntud laulude “Patune mõte”, “Kaks tüdrukut”, “Laul ennekuulmatust lahkusest”, “Soo” jpt sõnade autor.
Pileti kontserdile saab osa enne ürituse algust kohapeal (sularahas). Täispilet 20€, sooduspilet 15€ (õpilased, pensionärid). 

6. august

kell 10.00 algab Tõrvast sõit Pärnumaale, Võiste puukooli. Väljasõidu teema on “Aedhortensiate ja rododendronite kasvatamine”. Kohapeal on võimalik ka istikuid kaasa osta. 
Buss väljub kell 10.00 ning peatub kauplus Tõrvik ees, kirik-kammersaali juures ja kesklinnas. Sõiduraha on 15€, mida saab tasuda Mulgi talupoodi ja Kevade Keskuse raamatukauplusesse. 

kell 18.00 algab väljasõit Tõrva kirik-kammersaali juurest Holdre lossi külastuskeskusesse. Alo Põldmäe juhendamisel toimub ekskursioon Eesti Rahvuslikus Klaverimuuseum ning üritus jätkub orienteeruvalt kell 20.00 kirik-kammersaalis, kus Alo Põldmäe räägib kirik-kammersaalis oleva Karl Saare klaveri lugu, Maie Koldits on valmis seadnud vanade nootide näituse. Klaveripalu esitavad Maie Koldits ja Alo Põldmäe. 
Pääse Eesti Rahvuslikku Klaverimuuseumisse on 6€, sõit ja õhtune üritus kirik-kammersaalis on tasuta. Buss peatub ka kesklinnas. 

12. august

kell 16.00 Segakoor Kosk kontsert “Hing, olgu siht sul taevas” Tõrva kirik-kammersaalis. Dirigent Riho Ridbeck, klaveril Kersti Petermann. Kavas: Kreek, Tobias, Uusberg, Kõrvits, Jürjo, Ridbeck jt. 
Sissepääs: vaba annetus

kell 20.00 toimub Tõrva kirik-kammersaalis Eva Eensaar-Tootseni kontsert “Minu laulud” ja “Maailma äär” plaadiesitlus. Eva Eensaar on näitleja, tõlkija, lauluõpetaja ja autorilaulja. 2005. aastal andis ta koos Maria Petersoniga välja plaadi autorilauludega pealkirjaga “Laulud”. Sellel suvel on valmis saamas  esimene sooloplaat “Maailma äär” (“The Edge of the World”). Plaadil teeb kaasa bansuril ja iiri flöödil Krista Citra Joonas.
Piletid enne ürituse algust kohapeal hinnaga 10€ (täispilet) ja 5€ (sooduspilet). 

13. august

kell 11.00 kokkusaamine sarjast “Juured: isad ja pojad”. Külla tulevad zooloog Jüri Tõnisson, kes räägib aasta loomast lendoravast ning tema poeg Taavi Tõnisson, kes jutustab näitleja elust, rõõmudest ja muredest. Tasuta. 

kell 20.00 PLMF kontsert Tõrva Kirik-Kammersaalis. Pille Lill (sopran), Sigrid Kuulmann (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Jaan Ots (klaver). Kavas: Mendelssohn, Mozart, Tšaikovski jt. 
Piletid enne ürituse algust kohapeal hinnaga 15€ (täispilet), 10€ (sooduspilet). 

Lisaks selle on ürituse toimumise ajal ning kokkuleppel võimalik imetleda mitmeid näitusi, mis kirik-kammersaalis üleval on. Talis Taime ja Gunnar Laaki fotonäitus, Artur Tuur Kuus arvutimaal, Helme kihelkonna inimeste fotode püsinäitus “Juured”, Piret Veski ja Iris Uuki maalinäitused. 

Lisainfo ürituste kohta ja näituste tutvumine: 5348 4900 (Ilmar Kõverik). 

Talis Taim (s. 1985) on iseõppinud graafiline disainer ja fotograaf Tartust. Pildistamisega on tegelenud ca 15 aastat. Suure hulga oma fotodest on pildistanud endale, otsides oma loomingule samal ajal ühte läbivat teemat, millest saaks kujuneda seriaalsus. Siiski on läinud nii, et iga kord, kui tuleb hea mõte, tuleb homme parem mõte ja ülehomme veel parem mõte… Planeerimata plaanist ja ootamatu püüdmisest kujunes iseenesest tema seriaalsus-tervik, mis nägi ilmavalgust esmakordselt 2021. aastal KontrastiKunsti festivalil.