Tõrva turism

Tõrva valla kodukohvikute päev

1. juunil avavad tõrvakad oma kodude uksed ja südamed ning kutsuvad avastama suurepäraseid ja erilisi maitseid üle terve Tõrva valla. Taas leiab kohvikute nimekirjast mõnusat äratundmisrõõmu, aga ka täiesti uusi põnevaid kohti ja ideid.

Kodukohvikud Google Mapsis

Vaata iga kohviku kohta lisainfot Facebooki ürituse alt Tõrva valla kodukohvikute päev

ᴋᴏʜᴠɪᴋ ᴘɪɪᴍᴀꜱᴀᴀʟ
📍 Asukoht: Märsi talu, Kungi küla, Riidaja
Päeva alustatakse kell 11.00 pidulikult piimapuki avamisega. Kohal on lehm ning avatud kohvik-koobassaun, kus saab ennast õnnelikuna tunda. Suurtel ja väikestel külalistel võimalik tutvuda Märsi talu mesilaste toimetamistega.

ᴋᴏʜᴠɪᴋ ʟɪʟʟᴇᴠᴀʜᴜꜱ
📍Asukoht: Valga 46, Tõrva
Tule ja meenuta, kuidas käisid asjad nõukaajal ning saa osa lapsepõlve lemmikutest: õige masinakohv, soojad saiakesed, krõbedad vahvlid, unustuse hõlma vajunud maiustused ja maitsev šašlõkk.

ʀᴜᴜᴋᴇʟɪ ʀᴇꜱɪᴅᴇɴᴛꜱɪ ᴋᴏʜᴠɪᴋ
📍 Asukoht: Viljandi 12, Tõrva
Legendaarne kohvik avab ka sel korral uksed – menüüs vanad klassikud ja kindlasti ka uued tulijad. Avatakse kell 11.00

𝙼Õ𝚁𝚅𝙰𝚁𝙰𝙰𝙳𝙸𝙾 𝙺Õ𝚁𝚃𝚂
📍 Asukoht: Valga 6, Tõrva (kino Koit)
Kõrtsi rajaja, endine raadiosaatejuht, oli suur õuduslugude huviline. See sai talle aga saatuslikuks, kuni ta avas portaali teispoolsusesse. Raadiohääle Beriti ja ka teiste mõrvalood tulevad kõrtsis ilmsiks.. Tule proovi õudusliku söögikoha maitsvaid toite ka ise!

𝙿𝚒𝙿𝚊 𝙺𝙾𝙷𝚅𝙸𝙺
📍 Asukoht: Kungla 6, Tõrva
Ootame teid nautima värskeid minipannkooke ning eelmisel aastal hitiks kujunenud grillpitsasid. Lisaks pehme jäätis ja maitsvad kodusid küpsetised. Sumeda suveõhtu nautlejad saavad meie juures õhtut veeta põnevad öises kokteilibaaris ALOHA!

𝚃õ𝚛𝚟𝚊 𝚃𝚎𝚛𝚟𝚒𝚜𝚎𝚔𝚎𝚜𝚔𝚞𝚜𝚎 𝚔𝚘𝚑𝚟𝚒𝚔
📍 Asukoht: Tartu 1, Tõrva
Kui Sina soovid aidata Tervisekeskuse meeskonnal toetada Vähiravifondi, siis astu läbi Tõrva Tervisekeskuse kodukohvikust, sest kogu tulu annetatakse Vähiravifondile. Kohvikust leiab nii magusaid kui soolaseid suupisteid elava muusika saatel.

ᴋᴏʜᴠɪᴋ 27 ᴋʀᴀᴀᴅɪ
📍 Asukoht: Uus 27, Tõrva
Moodne tänavatoit & kokteilid

𝙿Ä𝙸𝙺𝙴𝚂𝙴𝙺𝙾𝙷𝚅𝙸𝙺
📍 Asukoht: Hummuli mõis
Lapsi ootab vahupidu ja tuletõrjeauto tutvustus. Kell 12.00 ja 14.00 saab käia giidiga mõisatuuril ning loomulikult nautida hõrgutisi.

ᴀᴊᴀɴᴅᴜ ᴛᴀʟᴜ ᴋᴏᴅᴜᴋᴏʜᴠɪᴋ
📍 Asukoht: Ajandu Talu, Kungi küla
Pileti eest saab tutvuda Suleliste farmiga, kus on esindatud 25 linnuliiki ja veel teisi taluloomi. Lastele mänguala koos suure takistusraja ja batuudiga.

ɴᴀᴜᴅɪᴍᴇ ᴍᴀɪᴛꜱᴇɪᴅ ᴍᴜʟɢɪꜱᴛ ʜᴀᴡᴀɪɴɪ
📍 Asukoht: Piiri talu, Taagepera
Mulgipäraseid ja hawaii päritoluga maitsed. Lisaks saab tutvuda Pesakond Jürgensonidega, kellega hea vestlust pidada maast ja ilmast ning suvest ja talvest.

ᴋᴇɪꜱʀɪᴘᴀʟᴇᴇ
📍 Asukoht: Keisripalu 3a
Nostalgiaampsude, minipannkookide -ja kokteilikohvik

𝙹õ𝚔𝚞 𝚔𝚘𝚍𝚞𝚔𝚘𝚑𝚟𝚒𝚔 𝚓𝚊 𝚐𝚊𝚛𝚊𝚊ž𝚒𝚖üü𝚔
📍 Asukoht: Alliku talu, Roobe küla
Väikese Oliverina tuntuks saanud „väikene hiiglane“ on nüüdseks suureks sirgunud ja avastanud eneselegi ootamatult kokkamise kire. Oma pere toel on ta valmis oma kokakunsti ka külalistele tutvustama. Värskelt valmiva toidu valmimise ooteajal saavad kohviku külastajad kuulata rahulikku muusikat, kohalikku linnulaulu ja Jõku jõelt tulevat veekohinat.

ᴛɪᴋꜱᴜʟᴀ
📍 Asukoht: Pikk 15, Tõrva
Ülikooli lennukaaslased saavad enne lõpetamist kokku! Kohvikust leiab nii tudengite lemmikuid kui ka pigem restoranide pärumaale jäävaid kiirtoite.

ᴠᴀᴛɪ ʟᴀᴘꜱᴇᴅ
📍 Asukoht: Välja 5, Tõrva
Lapsed teevad suhkruvatti ning lisaks koogid ja värsked joogid.

Tõrva valla kodukohvikute päev on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Tagasi