Tõrva turism

Ocean Districts

Tallinnast pärit instrumentaalne viieliikmeline grupeering esineb esmakordselt Tõrvas!
2011. aastal Tallinnas asutatud Ocean Districts oli algselt kõrvalprojekt, millest arenes peagi välja aktiivsem bänd. Tänaseks on mängitud mitmetel festivalidel, tuuritatud Balti riikides ja Soomes ning toetatud oma žanri tuntumaid välisriikidest pärit kollektiive. Enamik Ocean Districtsi liikmeist on raskema muusika taustaga olles teinud kaasa teistes tuntud kohalikes bändides nagu Burn Still, Goresoerd, Stem, Freakangel, Pinkwave, Horricane ja Echosilence.


Nüüdseks viieliikmelise kvinteti algsed inspiratsiooniallikad olid pärit post-hardcorest ja post-rockist, kuid uue albumiga “Phantom Islands” on bänd instrumentaalsest žanrist välja astumas ning seiklemas uutel radadel. Viimati ilmunud plaadilt leiab kolm lugu, kus teevad kaasa vokalistid. Plaadi teisel singlil “Fata Morgana” lööb kaasa muuhulgas Robin Juhkental. Albumi lahterdamise ühte žanrisse teeb bänd võimalikult keeruliseks, sest plaadilt leiab nii popima struktuuriga meloodilisi „kõrvausse“, progressiivse rocki elementidega eksperimentaalsemaid lugusid aga ka omajagu tumedamaid toone ja raskemaid helisid.


“Phantom Islands” kontseptsioon keskendub ideele mandritest ja saartest, mis kunagi “avastati” ja on isegi kartograafide poolt kaardistatud, kuid hiljem leidnud kinnituse, et neid ei eksisteerinud. Põhjused on olnud erinevad – navigatsioonivead, ekslikud vaatlused, kontrollimata desinformatsioon, legendid, miraažid või teadlikult leiutatud „maad“ avastajate poolt, kes ei tahtnud pettumust valmistada ekspeditsioonide rahastajatele.


Albumi kirjutamiseks, produtseerimiseks ja salvestamiseks kulus üle 4 aasta ning see on järg 2014. aasta albumile “Expeditions” ja 2018. aasta EP-le “Doomtowns”. Ühtlasi on see esimene kord, kui grupi muusika on saadaval (topelt)vinüülil koos kaasneva kunstiga, mis laiendab kontseptsiooni. “Phantom Islandsi” salvestas ja kaasprodutsendiks oli Alan Urva, kes aitas bändi ka nende viimasel EP-l “Doomtowns”. Masterdas Martin Randalu ja albumi kujundas Kadi Oja.
Ocean Districts on: Martin Lepalaan – kitarrid, Taavi Liinak – kitarrid, Siim Eenma – kitarr, Tanel Kõnd – bass, Risto Mõtus – trummid

Tagasi