Tõrva turism

Zelenskõi sai ilmakaitseks katuse

Tõrva ringristmiku juures kõrguv Volodõmõr Zelenskõi liivaskulptuur, mis kujutab Ukraina presidenti osana kuulsast New Yorki Vabadussambast, on saanud ilmastikuolude eest kaitseks katuse ning pimeduses paremini silmapaistmiseks efektse valgustuse.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann selgitas, et ühiskonnas saab täheldada tekkivat sõjaväsimust ning sellel ei tohi lasta süveneda. „Tõrva ringristmikul on suur liikumissagedus ning ööpäevas läbib seda umbes 3500 autot. Ristmiku vahetus läheduses paiknev valgustatud liivaskulptuur Ukraina toetuseks tuletab igapäevaselt meelde, et sõda ei ole läbi ning võitlus Ukrainas käib just meile oluliste väärtuste nimel – headus ja kurjus, demokraatia ja diktatuur, iseseisvus ja okupatsioon,“ sõnas Ruusmann. „Meie eesmärgiks on, et liivaskulptuur oleks meie toetusavaldusena julgelt eksponeeritud kuniks sõda on lõppenud Ukraina võiduga.“

Viiemeetrine liivaskulptuur, millel on kujutatud Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõid osana kuulsast New Yorgi Vabadussambast, püstitati Tõrva kesklinna mais. Juunis avati keskväljakul Vabaduse Park, mis koosneb liivaskulptuuridest, abstraktsetest skulptuuridest ning fotonäitustest. Muuhulgas leiab pargist liivaskulptuurina jäädvustatuna Ukraina sõja ühe märgilise vaatepildi – tanki vedav traktor. Vabaduse Park jääb uudistamiseks avatuks talve alguseni, kui ilmastik liivaskulptuuridele liialt kahju ei tee.

Tõrva on juba kolm aastat järjest toonud kokku rahvusvaheliselt tunnustatud liivaskulptorid, et tutvustada kunstivormi, mis sobib 1937. aastal saadud kuurortlinna ametliku tiitliga. Tänavu sai ettevõtmine sügavama tähenduse. Zelenskõi vabadussamba ümber loodud skulptuuride park koos fotonäitusega avati 21. juunil Tõrva kesklinnas ja kannab Ukraina toetuseks nime Vabaduse park.