Tõrva turism

Seitsmes Mulgi pidu „Midrilinnu pesä“ toimub 10. juunil Mulgi Elamuskeskuses

Mulgid valmistuvad peoks – 10. juunil toimub uhiuues Mulgi Elamuskeskuses Sooglemäel järjekorras seitsmes Mulgi pidu pealkirjaga „Midrilinnu pesä“. Meeleoluka mulgimeelse perepäeva täidavad erinevate kollektiivide esinemised kultuuripesades, laadamelu, lõbusad mõõduvõtmised ning kulminatsioonina Mulgimaa lauljate ja tantsijate ühine kontsertetendus. Mulgi peo lõpetab üks korralik simman.

Mulgi pidu on sel korral eelnevatest mõnevõrra erinev ning külastajad saavad Mulgi kultuuriga tutvust teha eriti lähedalt. Päeva esimene pool on täidetud minikontserdite ja ülesastumistega kultuuripesades, neist mitmetes on võimalik ka ise kaasa lüüa ja õppida selgeks mõni vahva mulgi tants või nali.

Mulgi peo loovjuht Priit Oks sõnas, et Mulgi pidu on mulgi kultuuripärandi hoidmise ja uuendamise mootor. „Tänavune peo nimi – Midrilinnu pesa – tuleneb samuti Mulgi kultuurist ning midrilind tähendab ime- ja hingelindu, kes on toeks keerulistel aegadel ning kelle peale alati loota võib. Usun, et praegustel aegadel kulub meile kõigile üks midrilind ära,“ selgitab Oks tänavuse peo nime valikut. „Pesa sümboliseerib meie tänavuse peo uuendust, milleks on kultuuripesade programm. Mulgimaa kollektiivide loodud kultuuripesad annavad külastajatele võimaluse ise ninapidi kultuuri loomise juurde tulla ja selles kaasa lüüa. Mulgimaal on palju tõeliselt ägedaid tegijaid ning kultuuripesad annavad võimaluse neid tutvustada laiemale publikule.“

Mulgi peo kulminatsioon on suurejoonelise kontsertetendus, mis annab pärimuslikule mulgi kultuurile uue kuue ning laval näeb nii tantsijaid, lauljaid, soliste kui rahvamuusika orkestrit. Kontsertetendus jutustab loo lootusest, armastusest ja toetusest, mida annavad ja vajavad nii meie lähedased pereliikmed, kui ka inimesed, kes elavad meiega ühises kultuuriruumis. Mulgi peo kontsertetenduse tantsujuhid on Valdeko Kalamees ja Ulvi Riitsalu, muusikajuht Liisi Toomsalu, rahvamuusikajuht Thea Leitmaa ning loovjuht Priit Oks.

Lisaks kultuuripesadele jagub peopäeval tegevust nii suurtele kui väikestele. Peoalal toimub traditsiooniline käsitöömeistrite laat, süüa saab head mulgipärast toitu ja kaasa väärt nõuandeid hõrgutiste valmistamiseks. Külastajaid oodatakse osalema töötubades ja mulgilikes mõõduvõtmistes ning pere pisemate rõõmuks on kohal miniloomaaed. Ära ei unustata ka kirjanduse- ja kunstisõpru, kellele on mõeldud kunstiprogramm ning raamatupesa.

Mulgi peo näol on tegemist suurepärase võimalusega olla üks esimestest, kes saab sisse vaadata uhiuude Mulgi Elamuskeskusesse. „Midrilinnu pesa“ on elamuskeskuses toimuv esimene suurem üritus, mis annab esmase tutvustuse pikalt planeeritud ja kauaoodatud Mulgi maamärgiga. Mulgi Elamuskeskus on kolme Mulgimaa omavalitsuse ühiselt loodud keskus, mille eesmärgiks on koondada mulgi kultuuri, infot, tooteid, teenuseid ja sündmusi.

Üritus Facebookis

Peo ajakava:
Kell 12.00 väravad avatakse, Mulgi perepäev ja laat
Kell 13.00 algab kultuuripesade programm
Kell 17.00 Mulgi peo kontsertetendus – laval 1000 esinejat
Kell 19.00 Simman ansambliga Untsakad

VII Mulgi peo “Midrilinnu pesä” piletid on jõudnud müügile ning neid saab osta nii veebis kui üle kogu Mulgimaa. 

Piletid on müügil: 

Karksi-Nuia Kultuurikeskus

Abja Kultuurimaja

Mõisaküla Kultuurimaja

Riidaja COOP kauplus

Hummuli COOP kauplus

Tõrva Keskväljaku Lillesalong

Tõrva Veemõnula

Fienta keskkonnas: https://fienta.com/et/vii-mulgi-pidu-midrilinnu-pesa

Pileti hind on 15€. Ühe piletiga saab osa erinevatest kultuuripesadest, lustida perepäeval, osaleda mulgilikes töötubades, uudistada laadal, nautida suurejoonelist kontsertetendust 1000 esinejaga kui tantsida simmanil ehk terve päev kultuuri, muusikat, tantsu ja lusti! Peol esinejad ja alla 16-aastased (kaasa arvatud) pääsevad peole tasuta.

Mulgi pidu toetavad: Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapital, Maaelu Arengukava LEADER-meede, Mulgi Kultuuri Instituut, Mulgi vald, Viljandi vald, Tõrva vald, Mulgimaa Arenduskoda.

Mulgi peo loovjuht: Priit Oks, tel 5810 0197, priit.oks@gmail.com
Projektijuht: Pille Ilisson, tel 5302 4110, pille@torva.ee
Tantsujuhid: Valdeko Kalamees, valdeko64@gmail.com; Ulvi Riitsalu, ulviriitsalu@gmail.com
Muusikajuht: Liisi Toomsalu, liisitoomsalu@gmail.com
Rahvamuusikajuht: Thea Leitmaa, thea.leitmaa@torva.ee
Mulgi laat: Giia Timpson, tel 5698 1116, ritsukulakeskus@torva.ee
Kommunikatsioon: Marianne Sokk, tel 522 8355, marianne.sokk@torva.ee